Ana Sayfa Çevre Haberleri Çevre Görevlisi Eğitimi

Çevre Görevlisi Eğitimi

0
717
Çevre Görevlisi Eğirimi
Çevre Görevlisi Eğirimi

Çevre Görevlisi Adayları İçin Uzaktan Eğitim Programı

Çevre Görevlisi Eğitimi
Çevre Görevlisi Eğitimi

– 20 Eylül 2018 ile 11 Ekim 2018 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Eğitimi başvuruları alınacaktır. Eğitime başlangıç tarihleri başvuruların alınmasını müteakiben e-posta ile bildirilecektir.

-Bu eğitime; Üniversitelerin Çevre Mühendisliği Bölümü Mezunları ile Çevre Görevlisi Belgesi olup, süresi içerisinde belgesini vize ettirmeyen Çevre Mühendisi bölümü mezunu Çevre Görevlileri, mevcut belgeleri geçersiz sayıldığından, bu eğitime başvuru yaparak yeniden Çevre Görevlisi Belgesi almaya hak kazanacaklardır.

-Adaylar, online uzaktan eğitim portalı (http://uzaktanegitimcsb.gov.tr) üzerinden başvuru yapacaklar ve gruplar halinde eğitime alınacaktır.

-Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Hiçbir şekilde ilave süre uzatımı yapılmayacaktır. Adaylar belirtilen tarih aralığında portala giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

-Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak sertifika (e-sertifika) düzenlenecektir. Sertifika alan adaylar en geç bir yıl içerisinde https://ecbs.cevre.gov.tr  adresinden Çevre Görevlisi Başvurusu yapacaklardır. Başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ekran  görüntülerine ulaşmak için tıklayınız.

-“Çevre Görevlisi Adayı Uzaktan Eğitim Ücreti” 150 TL olup, adaylar Eğitim Ücretini, önce http://uzaktanegitimcsb.gov.tr adresinden (yani online uzaktan eğitim portalından) “kaydol” butonuna tıklayarak kayıt yaptırıp bilgilerini yükledikten sonra sistemin vereceği referans numarası ile Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına yatıracaklardır. Ödenen ücret Halk Bankasından otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Sisteme ayrıca bir dekont yüklenmeyecektir.

– Eğitim başvurusu için mezuniyet belgesi/diploma yeterli olacaktır. -Eğitim için başvuruda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğitim ile ilgili her türlü bilgilendirme (başvuru onay-red, eğitime başlama tarihleri vb.) adaylar tarafından başvuru sırasında verilen e-posta adreslerine yapılacaktır.

– Eğitim portalı üzerinden hatalı başvuru yapanların yatırdıkları ücretin iadesi yapılmayacaktır.

– Uzaktan eğitim başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.

– Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar,  çevre görevlisi belgesi başvurusu yapmak için Eğitimi aldıkları grubun eğitimi tamamlamasına müteakip, Entegre Çevre Bilgi Sistemi (EÇBS) üzerinden e-devlet şifreleri ile giriş yaparak başvuru yapacaklardır.

İletişim için;

Ali ÇEVİK, 0 (312) 410 19 95, ali.cevik@csb.gov.tr
Zeynep Çağrı KOÇAK, 0 (312)  410 18 37, zcagri.kocak@csb.gov.tr
Şaban TAMDEMİR, 0 (312) 410 18 64, saban.tamdemir@csb.gov.tr
Ömer ULUTAŞ, 0 (312)  410 18 60, omer.ulutas@csb.gov.tr
Hakan YEŞİL, 0 (312)  410 19 73, hakan.yesil@csb.gov.tr

HENÜZ YORUM YOK