Çevre Portal – Hakkımızda

Cevreportal.com internet sitesi çevre sorunlarınızı çözebilmek adına sizi ilgi alanlarına göre Çevre Mühendisleri ile buluşa bilmenizi sağlamak amacıyla kurulmuş profesyonel bir çevre danışmanlık sitesidir. Çevre Mühendisi ile danışan firma/kurum arasındaki iletişim tamamen güvenli ve gizlilik içinde yapılmaktadır. Sitemiz internet üzerinden danışmanlık hizmeti için gerekli kriterlere uygun olarak tasarlanmıştır.

Mühendisilik eğitimi, özellikle multidisipliner bir eğitim olan Çevre Mühendisliği eğitimi  en zor  eğitimlerinden birisidir. Mühendislik fakültesini bitirmek Çevre Mühendisliği mesleğini uygulamak için gerekli standart bilgiyi verir. Fakat, eğitim süreklidir, insan her gün yeni bir şeyler  öğrenir ve eğitim ömür boyunca bitmez.

Çevre Mühendisleri sürekli değişen çevre kanunlarını, bunlara ağlı yenilenen mevzuatı ve sınırsız mesleki teknik bilgiyi takip etmekte zorlanırlar. Bu nedenle bu geniş teknik bilgi deryası içinde atıksu arıtma, atık yönetimi, çevre danışmanlık, gürültü, toprak kirliliği gibi belli ilgi alanları seçmek zorundadırlar. Çevre sorunları olan kurum ve kuruluşlar hangi Çevre Mühendisinin yada hangi danışmanlık firmasının hangi konuyla ilgilendiğini, kendileri için yaşadıkları şehirde hangi Çevre Firmasının yeterliliği haiz olduğu ve doğru seçim olduğunu araştırırken bir hayli zorlanmaktadırlar, kimi zaman yanlış tercihler ile hem zaman hemde maddi kayıplar yaşamaktadırlar..

Çevre Mühendislerinin ve Mühendislik firmalarının ise ilgi duydukları ve uzmanı oldukları konuları firma ve kurumlara tanıtma ihtiyacı vardır. Bu siteye üye olan Çevre Mühendisleri, Çevre Görevlileri ve Danışmanlık Firmaları yada diğer çevre firmaları profillerini oluştururken hangi çevre problemleri ile ilgilendiklerini belirteceklerdir. Sitemiz sayesinde “hangi şehirde hangi çevre sektör bireyi hangi konularla ilgileniyor” sorusuna cevap bulmak çok kolaylaşacaktır.

Sitemizin bir diğer özelliği de çevre sektör bireylerinin kendi arasında mesajlaşma bölümü olmasıdır. Bu bölümün ülkemizdeki tüm değerli çevre sektör bireylerinin iş ve bilgi paylaşımı açısından çok faydalı olacağını düşünüyoruz.

Sosyal medya hesaplarımız
https://www.facebook.com/cevreportal
https://www.twitter.com/cevre_portal
https://www.linkedin.com/in/cevreportal
https://www.instagram.com/yaslan55/