PAKMAYA Fabrikası’na ISO 14001 Çevre Belgesi

59

Düzce’deki önemli sanayi kuruluşlarından PAKMAYA, bir yılı aşkın yoğun hazırlık sürecinin ardından katıldığı ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi sertifikasyon denetimini başarı ile tamamlamıştır.

Son olarak 2015 yılında Koku Oluşturan Emisyonların Kontrolü kapsamındaki yatırım ile bölgemizde bir ilki gerçekleştiren firma, denetim ile çevre yöntemi konusundaki uygulamalarını uluslararası bir standart kapsamında belgelemiş oldu.

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ile çevresel etkilerin önlenmesi ve doğal kaynakların kullanımı da dahil olmak üzere çevre performansının sürekli iyileştirilmesini hedeflenmektedir.

Pakmaya Düzce Fabrikası hakkında

Pak Şirketler Topluluğunun bir üyesi olan Pakmaya, 1989 yılında faaliyete geçen Düzce Fabrikasındaki Yaş, Kuru ve Instant Hamur Mayası üretimlerini dünyanın birçok ülkesine ihraç etmektedir. Grubun en büyük maya fabrikası olan Düzce tesisleri, yaklaşık 200 bin m² saha içinde

44 bin m² kapalı alan üzerine kurulu olup, direkt ve endirekt olarak 250 çalışanın üzerinde istihdam sağlamaktadır.

İleri düzey arıtma sistemlerine sahip fabrika, 2008 yılında kurulan Evaporasyon ünitesinde, maya üretimi atıklarını geri kazanarak hayvancılık ve tarım için önemli girdiler olan Vinas ile Vinas Ekstresi üretimlerini de sürdürmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here