Sera Gazı Emisyonu İzleme Planı ve Emisyon Raporlama Eğitimi

199

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı olan Türkiye Çevre Koruma Vakfı, Bakanlığın desteklenmesi ve güçlendirilmesi faaliyetleri yanında, ülkemiz çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalara katkı ve destek sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Bu bağlamda,Türkiye Çevre Koruma Vakfı bünyesinde kurmuş olduğumuz Türkiye Karbon Yönetimi Eğitim Merkezi (KAREM) vasıtası ile İklim Değişikliği ve Sera Gazı Emisyonları hakkında, ilgili paydaşlara çeşitli eğitimler verilmesi planlanmıştır.

Bu çerçevede, 22-23-24 Ağustos 2017 (3 gün) tarihlerinde “Sera Gazı Emisyonu İzleme Planı ve Emisyon Raporlama Eğitimi” başlıklı eğitimin Ankara’da düzenlenecektir. Bahse konu eğitimin “Sera Gazı Emisyonlarının Takibi Hakkında Yönetmelik” , “Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi ve Raporlanması Hakkında Tebliğ” ve ilgili diğer mevzuatlar kapsamına giren sektörlere yönelik, bu sektörlerde çalışan ve faaliyet gösteren mevcut teknik uzmanlara, danışman firmalara ve mühendislere yönelik olacaktır. Ayrıca doğrulayıcı kişi, kurum ve kuruluşlarında katılım sağlaması faydalı mütalaa edilmiştir. İlgili kişi, kurum ve kuruluş uzman ve temsilcilerinin bahse konu “Sera Gazı Emisyonu İzleme Planı ve Emisyon Raporlama Eğitimi” ne katılabilmeleri için www.karem.org.tradresinden üye kaydı yaptırarak, Sistem üzerinden Eğitim başvurularını yapabilirler.

Bu nedenle, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün öncülüğünde, Türkiye Karbon Yönetimi Eğitim Merkezi (KAREM) olarak 22-23-24 Ağustos 2017 (3 gün)tarihlerinde Ankara’da vereceğimiz “Sera Gazı Emisyonu İzleme Planı ve Emisyon Raporlama Eğitimi” başlıklı eğitime katılmak isteyen katılımcılar, 1.250 TL (KDV dâhil) katılım bedellerini Türkiye Çevre Koruma Vakfı İktisadi İşletmesi, Ziraat Bankası, Ankara Kamu Girişimci Şubesi, IBAN: TR65 0001 0025 3352 1264 1250 30 no’lu hesaba duyuruda ve kayıt sisteminde belirtilen şekilde ödedikten sonra, 14 Ağustos 2017tarihine kadar www.karem.org.tr sitesinden kayıt formunu doldurarak sistem üzerinden kayıt yaptırabilirler. Eğitim sonunda Bakanlığımız tarafından katılımcılarımıza Katılım Sertifikası verilecektir. Soru ve Önerileriniz için e-posta ile “info@karem.org.tr” adresinden iletişim sağlayabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi : 14 Ağustos 2017

Saygılarımızla


Türkiye Karbon Yönetimi Eğitim Merkezi
Carbon Management Training Center of Turkey
Ümit Mahallesi 2539 Sokak No:2 Ümitköy / ANKARA
T. 0312 215 97 36 F. 0312 215 97 33
www.karem.org.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here