Yüzeysel Su Kalitesi Modelleme

Yüzeysel Su Kalitesi Modelleme
Yüzeysel Su Kalitesi Modelleme

Yüzeysel Su Kalitesi Modelleme

Kitap No : 173977
Basim Yılı : 2015
Baskı No :
Sayfa Sayı : 870
Ebat : 16,00 / 24,00 cm
ISBN : 9786053201502
Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık
Yazar: Steven C. Chapra, Waveland
Editör : Gülfem Bakan

Çevirmenler:  Alper Elçi , Ayşe Muhammetoğlu , Dünyamin Güçlü , Eda Özbayrak , Gülfem Bakan , Hülya Özkoç , Mustafa Işık , Selim Sanin , Sema Arıman (Tanıtım Bülteninden)

Su kalitesi yönetiminde, rasyonel ve ekonomik yaklaşımları bulmakta, ulusal ve uluslararası ilgi her zaman çok yüksektir. Matematiksel modellerin derinlemesine uygulanmasıyla, altı çizilen kabullere dikkatle ve pratik örnekleme ve istatistiksel araçlarla; su kalitesi modellemesinde başarıya ulaşmayı maksimize etmekte gerekmektedir.

Chapra, bu kitapla, öğrenci kullanımlı içeriği ders formatında organize ederek bilgiyi yönetim birimlerine asimile etmeyi isteyen öğrencileri bağlamaktadır. Farklı örnekler ve yazınsal alıntılar, kitap içine okuyucuların içeriği doğru şekilde görmeleri için serpiştirilmiştir. İçerik, yüzeysel su modellemesindeki gerekli konuların, örneğin reaksiyon kinetiği karışımlı ve karışımlı olmayan sistemler ve olası çeşitlilikte kirleticiler ve indikatörleri, su kalite modellemesindeki genellikle dikkate alınan çevreleri, model kalibrasyonu doğrulanması ve hassasiyet analizini ve ana su kalitesi modelleme problemlerini kapsamaktadır.

Birçok formüller ve teknikler, orijinali ve/veya teorik bilgisini açıklayarak tanımlanmıştır. Kitap sayısal, bilgisayar tabanlı uygulamalara odaklanmış olsada etkin kullanımı analitik çözümler ile sağlanmıştır. Ayrıca, kitap hesaplamaların inceliklerini ve mekanizmalarını; teorinin uygulamalarla bağıntısını gösteren genişletilmiş çalışma örneklerini içermektedir.